Grupa Krwi na naklejkach przyczynia się do poprawy biernego bezpieczeństwa na drodze

Jako motocyklista z pewnością niejednokrotnie doświadczyłeś niebezpiecznej sytuacji na drodze. Nie twierdzę, że każdemu przytrafi się przygoda na drodze, ale jak to mówią, albo miałeś szlifa, albo go dopiero będziesz mieć. Jazda na motocyklu jest przyjemna, ale naszpikowana niebezpiecznymi sytuacjami. Znajdziesz tutaj naklejki, na których opisana jest grupa krwi, a wśród nich nie tylko popularne Arh+, Arh-, 0rh+, 0rh-, Brh+, Brh-, ABrh+, ABrh-, ale również znacznie rzadziej spotykane, jak A1rh+, A1rh-, A2rh+, A2rh-. 

Grupa krwi do naklejenia na kask podnosi poziom biernego bezpieczeństwa

Sam osobiście na kaski motocyklowe naklejam owe naklejki, dlaczego? Otóż uważam, że grupa krwi naklejona w widocznym miejscu jest jasną informacją dla służ medycznych potrzebną przy natychmiastowej interwencji. Odszukaj swoją grupę krwi i naklej na swój kask.

Grupa Krwi

Naklejona na ramie rowerowej grupa krwi to znakomity pomysł

Jako rowerzysta na pewno znalazłeś się w sytuacji, która mogła zakończyć się uszkodzeniem ciała, w mniejszym lub większym stopniu. Czy myślisz, że proste naklejki z grupą krwi mogą przysłużyć się do biernego bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze? Dotyczy to również innych osób, które mają w życie wpisaną przygodę i ekstremalne przeżycia. Pamiętaj, każda minuta czasami ma znaczenie.

Osobiście niejednokrotnie jadąc na rowerze miałem wywrotkę, czasem z mojej winy, a czasem po prostu ktoś mnie nie zauważył. Takie przypadki właśnie skłoniły mnie do naklejenia grupy krwi na ramę rowerową i na kask rowerowy. Może i służby medyczne mają swoje wytyczne przy identyfikowaniu, jednak uważam, że w razie podjęcia niezwłocznej decyzji może okazać się to informacją na wagę życia.

Jeżeli uważasz, że Twoja pasja należy do ekstremalnych, to naklejki z grupą krwi będą dobrym uzupełnieniem biernego bezpieczeństwa

Myślę właśnie, że takie bierne podnoszenie swojego bezpieczeństwa może być wpisane w bardzo szerokie pole pod nazwą sporty ekstremalne. Sporty rajdowe, motocrosowe, paralotniarstwo, wspinaczka skałkowa i wysokogórska, sporty freestylowe, kolarstwo, kajakarstwo górskie i wiele innych, wszystkie aktywności gdzie występuje ryzyko wystąpienia poważnego urazu predysponują do maksymalnego dbania o swoje zdrowie i życie. Grupa krwi, którą nakleisz sobie w miejscu bardzo widocznym może choć odrobinę podnieść ten poziom bezpieczeństwa. jeśli nawet będzie to podniesienie wyłącznie o 1procent, to pamiętajmy, że właśnie tej procent może zadecydować co się stanie. 

Która grupa krwi jest najczęstsza

Skupmy się na Polsce, wszak to będzie bardzo miarodajna statystyka. Otóż najczęstszą grupą krwi napotykaną u Polaków jest grupa Arh+ występująca u około 32% populacji oraz 0rh+, którą posiada około 31% populacji naszej społeczności. Na dalszych miejscach są grupy krwi Brh+ABrh+, które odpowiednia występują u odpowiednio 15 i 7% populacji.

Która grupa krwi jest najrzadsza

Znacznie rzadziej występującymi grupami krwi w Polsce są grupy ujemne i tak 0rh- stanowi 6%, Arh- stanowi również 6%, Brh- 2%, a ABrh- tylko 1% populacji społeczności polskiej.

Są jeszcze bardzo rzadkie grupy krwi, które są poszukiwane, a u nas możesz je zakupić. Mowa o podgrupach dodatnich A1rh+ i A2rh+ oraz ujemnych A1rh- i A2rh-. Jeśli występuje u Ciebie taka akurat rzadko spotykana grupa krwi, to pamiętaj, że właśnie w tym miejscu możesz nabyć naklejki opisane właśnie tymi symbolami.

Krew jako dar ratujący życie ludzkie

Niezależnie od tego, jakie sporty uprawiasz, jakie wiedziesz życie, pamiętaj, że możesz spotkać się z sytuację, że będziesz potrzebować pomocy w postaci przetoczenia krwi. Nawet przy poważnych operacjach potrzebna jest krew do podtrzymywania przy życiu. Wiem o tym i mam pełną świadomość faktu, iż to jaka grupa krwi występuje u mnie ma znaczenie przy podawaniu krwi w przypadku potrzeby. Mam szczęście, że w moich żyłach płynie krew z grupy bardzo popularnej, ale jest to również i swego rodzaju niebezpieczeństwo, ponieważ właśnie na popularne grupy krwi jest największe zapotrzebowanie.

Dlatego też świadomie podjąłem się oddawana tego daru życia w stacji krwiodawstwa, aby grupa krwi, którą ja dysponuję mogła również posłużyć dla uratowania komuś życia. Powiem Wam w sekrecie, że to bardzo piękny dar, oddawać od siebie coś, co może ratować życie innym. To naprawdę mało kosztuje, trochę czasu, nic poza tym, ale naprawdę w takich momentach czas po prostu przestaje mieć znaczenie, bo to jest dobrze wykorzystane 2 godziny, na to co w życiu najważniejsze, na piękny dar życia dla innych ludzi.

Twoja grupa krwi jest ważna dla ratowania czyjegoś życia

Jeśli zastanawiasz się czy grupa krwi, którą posiadasz jest potrzebna, bo na przykład jest ona rzadsza, to chcę Ciebie uspokoić i nieco natchnąć do działania. Tak, niezależnie od tego, jaką grupą krwi dysponujesz, jest ona potrzebna. Wynika to z faktu właśnie, że nawet jeśli należysz do 1% populacji Polski, u której występuje ABrh- to analogicznie 1% potrzebujących i czekających na krew posiada właśnie tę grupę krwi. Rachunek prawdopodobieństwa. I jeszcze dodać trzeba, że naprawdę nie ma czego się bać przy pobieraniu krwi. W stacjach krwiodawstwa pracuje wykwalifikowany personel, a sprzęt używany jest zawsze jednorazowy i sterylny. Oczywiście Twoja krew po pobraniu zostanie zbadana, czy wszystko z nią w porządku, a ponadto zostaną wykonane ogólne badania, które wykonuje się przed pobraniem krwi.

Mogę tylko powiedzieć, że niezależnie, jaka grupa krwi krąży w Twoich żyłach, warto dać odrobinę siebie dla potrzebujących, do czego szczerze i z całego serca zachęcam.


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl